Na skróty

Money.pl

Grupy dyskusyjne

matka samotnie wychowujaca dziecko???

Grupy dyskusyjne
Wyszukiwarka
zaawansowana >
matka samotnie wychowujaca dziecko???
poprzedni wątek | następny wątek pl.soc.prawo.podatki
2006-04-05 21:17

matka samotnie wychowujaca dziecko???

n...
witam!

sytuacja wyglada tak - samotna matka i dwóch synów uczacych sie,
jeden 24 drugi 26 lat, którzy nie osiagaja zadnych dochodów,
przepisy mowia o limicie 25 lat, czy w tej sytuacji gdzie jeden jeszcze
25 lat nie ukonczyl jest mozliwe rozliczenie jako samotnie
wychowujacej dziecko?

z góry dziekuje za wszelka pomoc!

pozdr!
2006-04-06 02:09

Re: matka samotnie wychowujaca dziecko???

Piotr Grela \(interpio\)

Do ukonczenia przez mlodszego syna 25 roku - mozna sie wspólnie rozliczyc.
--
Pozdrawiam Piotr Grela (interpio)
www.handbike.pl lub www.handbike.za.pl
2006-04-06 23:17

Re: matka samotnie wychowujaca dziecko???

Kurdebalans

Uzytkownik "Piotr Grela (interpio)" napisal w
wiadomosci news:e11m9i$c73$1@nemesis.news.tpi.pl...

Do ukonczenia przez mlodszego syna 25 roku - mozna sie wspólnie rozliczyc.
--
Pozdrawiam Piotr Grela (interpio)



Jednak bedzie lepiej jak kolega odpowie pelnym zdaniem:
Art. 6 ust. 4 pkt 3 Uopdof
- dzieci do ukonczenia 25 lat uczace sie w szkolach, o których mowa
w przepisach o systemie oswiaty lub w przepisach - Prawo o szkolnictwie
wyzszym,
jezeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskaly dochodów, z wyjatkiem
dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz
dochodów w wysokosci niepowodujacej obowiazku zaplaty podatku.

Jezeli syn pobiera nauke w szkole spelniajacej powyzsze to ok, ale tylko
wtedy.
Bo sama nauka jako taka nie wystarczy.
Mam nadzieje ze nie prowadzi Pani dzialalnosci gospodarczej opodatkowanej
ryczaltem lub podatkiem liniowym, bo wtedy to co wyzej jest nieaktualne.
k.

2006-04-05 21:17

matka samotnie wychowujaca dziecko???

n...
witam!

sytuacja wyglada tak - samotna matka i dwóch synów uczacych sie,
jeden 24 drugi 26 lat, którzy nie osiagaja zadnych dochodów,
przepisy mowia o limicie 25 lat, czy w tej sytuacji gdzie jeden jeszcze
25 lat nie ukonczyl jest mozliwe rozliczenie jako samotnie
wychowujacej dziecko?

z góry dziekuje za wszelka pomoc!

pozdr!
2006-04-06 02:09

Re: matka samotnie wychowujaca dziecko???

Piotr Grela \(interpio\)

Do ukonczenia przez mlodszego syna 25 roku - mozna sie wspólnie rozliczyc.
--
Pozdrawiam Piotr Grela (interpio)
www.handbike.pl lub www.handbike.za.pl
2006-04-06 23:17

Re: matka samotnie wychowujaca dziecko???

Kurdebalans

Uzytkownik "Piotr Grela (interpio)" napisal w
wiadomosci news:e11m9i$c73$1@nemesis.news.tpi.pl...

Do ukonczenia przez mlodszego syna 25 roku - mozna sie wspólnie rozliczyc.
--
Pozdrawiam Piotr Grela (interpio)



Jednak bedzie lepiej jak kolega odpowie pelnym zdaniem:
Art. 6 ust. 4 pkt 3 Uopdof
- dzieci do ukonczenia 25 lat uczace sie w szkolach, o których mowa
w przepisach o systemie oswiaty lub w przepisach - Prawo o szkolnictwie
wyzszym,
jezeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskaly dochodów, z wyjatkiem
dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz
dochodów w wysokosci niepowodujacej obowiazku zaplaty podatku.

Jezeli syn pobiera nauke w szkole spelniajacej powyzsze to ok, ale tylko
wtedy.
Bo sama nauka jako taka nie wystarczy.
Mam nadzieje ze nie prowadzi Pani dzialalnosci gospodarczej opodatkowanej
ryczaltem lub podatkiem liniowym, bo wtedy to co wyzej jest nieaktualne.
k.

1
Podobne dyskusje
2006-02-13 10:06

PIT dla matki samotnie wychowującej nowonarodzone dziecko

PIT dla matki samotnie wychowującej nowonarodzone dziecko
Witam Mam drobne pytanko - czy jeżeli dziecko urodziło się w listopadzie to matka (która samotnie je wychowuje) może rozliczyć się jako osoba samotnie wychowująca dziecko już teraz czy dopiero w rozliczeniu za 2006r ?? Pozdrawiam L. ...
2006-03-06 21:25

matka samotnie wychowująca dziecko

matka samotnie wychowująca dziecko
Dzien dobry!! Chcialam zapytac czy moze tak sie rozliczac matka, ktorej dziecko dostaje rentę rodzinną plus pracowalo w wakacje jako opiekun kolonii i zarobilo tam ok 1000 zł, i musi sie zlozyc wlasne zeznanie podatkowe, W informatorze do PIT 37 je...
2006-04-05 21:17

matka samotnie wychowujaca dziecko???

matka samotnie wychowujaca dziecko???
witam! sytuacja wyglada tak - samotna matka i dwóch synów uczacych sie, jeden 24 drugi 26 lat, którzy nie osiagaja zadnych dochodów, przepisy mowia o limicie 25 lat, czy w tej sytuacji gdzie jeden jeszcze 25 lat nie ukonczyl jest mozliwe rozliczenie...
2006-04-06 20:56

przepisanie mieszkania rodzice - dziecko

przepisanie mieszkania rodzice - dziecko
Witam Jak wyglada procedura przepisania mieszkania (czy darowizna to to samo?) przez rodzicow na syna. Jakie sa zwiazane z tym podatki i inne koszta? Piszac mieszkanie mam na mysli dom i przynalezna do niego dzialka. wlascieciele - rodzice. zameldo...
2006-04-11 05:40

Osoba samotnie wychowująca a 10 dni małżeństwa

Osoba samotnie wychowująca a 10 dni małżeństwa
Do grudnia 2005r. byłam matką samotnie wychowującą dziecko. 20 grudnia wyszłam za mąż (mąż jest cudzoziemcem, mamy rozdzielność majątkową). Nie wiem, jak powinnam rozliczyć swój PIT. Znalazłam w internecie coś takiego: "Osoba samotnie wycho...
2006-03-06 21:25

matka samotnie wychowująca dziecko

matka samotnie wychowująca dziecko
Dzien dobry!! Chcialam zapytac czy moze tak sie rozliczac matka, ktorej dziecko dostaje rentę rodzinną plus pracowalo w wakacje jako opiekun kolonii i zarobilo tam ok 1000 zł, i musi sie zlozyc wlasne zeznanie podatkowe, W informatorze do PIT 37 je...
2006-04-06 20:56

przepisanie mieszkania rodzice - dziecko

przepisanie mieszkania rodzice - dziecko
Witam Jak wyglada procedura przepisania mieszkania (czy darowizna to to samo?) przez rodzicow na syna. Jakie sa zwiazane z tym podatki i inne koszta? Piszac mieszkanie mam na mysli dom i przynalezna do niego dzialka. wlascieciele - rodzice. zameldo...
2006-04-11 05:40

Osoba samotnie wychowująca a 10 dni małżeństwa

Osoba samotnie wychowująca a 10 dni małżeństwa
Do grudnia 2005r. byłam matką samotnie wychowującą dziecko. 20 grudnia wyszłam za mąż (mąż jest cudzoziemcem, mamy rozdzielność majątkową). Nie wiem, jak powinnam rozliczyć swój PIT. Znalazłam w internecie coś takiego: "Osoba samotnie wycho...
2007-01-14 00:39

matka samotnie wychowujaca dziecko a dochod dziecka

matka samotnie wychowujaca dziecko a dochod dziecka
czy matka moze rozliczac sie jako matka samotnie wychowujaca dziecko w przypadku gdy dziecko to osiagnelo dochod brutto pow 2700?...
2007-01-17 08:31

darowizna (matka-corka) mieszkania, a konkretniej umowy kupna-sprzedazy, praw

darowizna (matka-corka) mieszkania, a konkretniej umowy kupna-sprzedazy, praw
witam, mam zagwozdke. moze ktos pomoze mi ja rozwiazac. mama w zeszlym roku (wrzesien) podpisala z deweloperem przedwstepna umowe kupna sprzedazy z deweloperem. umowa zobowiazuje dewelopera do wybudowania i przeniesienia wlasnosci nieruchomosci (mie...
Reklama

Produkty finansowe

Pożyczka gotówkowa ING Banku Śląskiego

Chciałbyś wziąć pożyczkę? Nie czekaj! Sprawdź jakie to proste. więcej »