Na skróty

Money.pl

Grupy dyskusyjne

wyliczanie dochodu KPiR

Grupy dyskusyjne
wyliczanie dochodu KPiR
poprzedni wątek | następny wątek pl.soc.prawo.podatki
2009-10-18 15:03

wyliczanie dochodu KPiR

wspolna-flaszka.pl


Witam!
Czy remanent bierzemy pod uwage przy wyliczanie dochodu kazdego miesiaca czy
dopiero wowczas gdy liczymy za caly rok dochod.
I druga sprawa jak to liczyc gdy przeprowadzono w srodku roku np. na zadanie
us dodatkowy remanent?

pozdrawiam
2009-10-18 15:15

Re: wyliczanie dochodu KPiR

Tomek
Dnia 18-10-2009 o 15:03:26 wspolna-flaszka.pl
napisał(a):

>
>
> Witam!
> Czy remanent bierzemy pod uwage przy wyliczanie dochodu kazdego miesiaca
> czy dopiero wowczas gdy liczymy za caly rok dochod.
> I druga sprawa jak to liczyc gdy przeprowadzono w srodku roku np. na
> zadanie us dodatkowy remanent?
>

Oficjalny remanent uwzględnia się na bieżąco.

--
Tomek
2009-10-18 15:30

Re: wyliczanie dochodu KPiR

wspolna-flaszka.pl

Użytkownik "Tomek" napisał w wiadomości
news:op.u1zy3zmyl60ql1@tmr.mshome.net...
Dnia 18-10-2009 o 15:03:26 wspolna-flaszka.pl
napisał(a):

>
>
> Witam!
> Czy remanent bierzemy pod uwage przy wyliczanie dochodu kazdego miesiaca
> czy dopiero wowczas gdy liczymy za caly rok dochod.
> I druga sprawa jak to liczyc gdy przeprowadzono w srodku roku np. na
> zadanie us dodatkowy remanent?
>

Oficjalny remanent uwzględnia się na bieżąco.


czyli w trakcie roku - od sycznia do listopada - koszt to :
remanent poczatkowy + pozostale wydatki i towary handlowe, a
na koniec roku - czyli przy dochodzie liczonym za cały rok
remanent poczatkowy + pozostale wydatki i towary handlowe - remanent koncowy
?
A co jak sie pojawi ten dodatkowy remament ? czy on zastepuje poczatkowy?


2009-10-18 15:48

Re: wyliczanie dochodu KPiR

Tomek
Dnia 18-10-2009 o 15:30:28 wspolna-flaszka.pl
napisał(a):

>
> Użytkownik "Tomek" napisał w wiadomości
> news:op.u1zy3zmyl60ql1@tmr.mshome.net...
> Dnia 18-10-2009 o 15:03:26 wspolna-flaszka.pl
> napisał(a):
>
>>
>>
>> Witam!
>> Czy remanent bierzemy pod uwage przy wyliczanie dochodu kazdego
>> miesiaca czy dopiero wowczas gdy liczymy za caly rok dochod.
>> I druga sprawa jak to liczyc gdy przeprowadzono w srodku roku np. na
>> zadanie us dodatkowy remanent?
>>
>
> Oficjalny remanent uwzględnia się na bieżąco.
>
>
> czyli w trakcie roku - od sycznia do listopada - koszt to :
> remanent poczatkowy + pozostale wydatki i towary handlowe, a

Nieprecyzyjnie się wyraziłem - dodatkowy remanent rozdziela rok
na dwie części, natomiast jeśli go nie ma, to dopiero końcowy remanent
'aktywuje' remanten początkowy.
Zobacz art. 24.2 updof


--
Tomek
2009-10-20 13:36

Re: wyliczanie dochodu KPiR

wspolna-flaszka.pl
no to pozostaje jeszcze jedna kwestia, jak rozumiem, jezlei mamy remament w
srodku roku to
wtedy dochodz liczymy od stycznia do remanentu (wedlug zasad opisanych w
rozporzadzeniu) i pozniej od remanentu
traktujac go (ten w srodku) jako poczatkowy do koncowego remanentu, i
dodajemy oba dochody do siebie.

Pytanie teraz takie, czy w przypadku remanentu korzystamy z cen albo brutto
albo netto zaleznie od tego czy jestesmy vatowcami?
Jezeli tak to co gdy robililsmy remanent poczatkowy bedac nievatowcami a
koncowy robimy bedac juz vatowcami ? :-)

2009-10-20 14:01

Re: wyliczanie dochodu KPiR

Tomek
Dnia 20-10-2009 o 13:36:33 wspolna-flaszka.pl
napisał(a):

> no to pozostaje jeszcze jedna kwestia, jak rozumiem, jezlei mamy
> remament w srodku roku to
> wtedy dochodz liczymy od stycznia do remanentu (wedlug zasad opisanych w
> rozporzadzeniu) i pozniej od remanentu
> traktujac go (ten w srodku) jako poczatkowy do koncowego remanentu, i
> dodajemy oba dochody do siebie.

Teraz jak to pzeczytałem to zwątpliłem, bo to by oznaczało że w rocznym
zeznianiu wyszły by głupoty - np. stan na początek roku 0,
w połowie roku 5000, na koniec 10000. Przy obliczaniu dochodu rocznego
z kosztów powinno wylcieć 10000, a przepoławiając rok wyleci 5000, hmm..

>
> Pytanie teraz takie, czy w przypadku remanentu korzystamy z cen albo
> brutto albo netto zaleznie od tego czy jestesmy vatowcami?
> Jezeli tak to co gdy robililsmy remanent poczatkowy bedac nievatowcami a
> koncowy robimy bedac juz vatowcami ? :-)
>

Nie mam pojęcia :)


--
Tomek
2009-10-20 15:30

Re: wyliczanie dochodu KPiR

SDD

Użytkownik "Tomek" napisał w wiadomości
news:op.u13k0qnll60ql1@tmr...
Dnia 20-10-2009 o 13:36:33 wspolna-flaszka.pl
napisał(a):
>
Teraz jak to pzeczytałem to zwątpliłem, bo to by oznaczało że w rocznym
zeznianiu wyszły by głupoty - np. stan na początek roku 0,
w połowie roku 5000, na koniec 10000. Przy obliczaniu dochodu rocznego
z kosztów powinno wylcieć 10000, a przepoławiając rok wyleci 5000, hmm..

IMHO - jak dochod roczny - do PIT-36 czy PIT-36L to tylko stan z poczatku
roku i z konca.
Natomiast jak do zaliczki to z poczatku roku i ostatni srodroczny przed
platnoscia zaliczki.
Tak by na logike wynikalo - ale przepis nie wiem, jaki to reguluje, no i
podatki i logika to dwa dosc rozlaczne zbiory.

POzdrawiam
SDD

2009-10-20 15:33

Re: wyliczanie dochodu KPiR

SDD

Użytkownik "SDD" napisał w wiadomości
news:hbke24$r0r$1@news.onet.pl...

> Natomiast jak do zaliczki to z poczatku roku i ostatni srodroczny przed
> platnoscia zaliczki.

No moze raczej - przed koncem okresu, ktorego zaliczka dotyczy....

Pozdrawiam
SDD

2009-10-20 15:47

Re: wyliczanie dochodu KPiR

Tomek
Dnia 20-10-2009 o 15:30:43 SDD napisał(a):

>
> U?ytkownik "Tomek" napisa? w wiadomo?ci
> news:op.u13k0qnll60ql1@tmr...
> Dnia 20-10-2009 o 13:36:33 wspolna-flaszka.pl
> napisa?(a):
>>
> Teraz jak to pzeczyta?em to zw?tpli?em, bo to by oznacza?o ?e w rocznym
> zeznianiu wysz?y by g?upoty - np. stan na pocz?tek roku 0,
> w po?owie roku 5000, na koniec 10000. Przy obliczaniu dochodu rocznego
> z kosztów powinno wylcie? 10000, a przepo?awiaj?c rok wyleci 5000, hmm..
>
> IMHO - jak dochod roczny - do PIT-36 czy PIT-36L to tylko stan z poczatku
> roku i z konca.
> Natomiast jak do zaliczki to z poczatku roku i ostatni srodroczny przed
> platnoscia zaliczki.
> Tak by na logike wynikalo - ale przepis nie wiem, jaki to reguluje, no i
> podatki i logika to dwa dosc rozlaczne zbiory.

Art. 44 ust. 2 updof, ale chwilowo nie wiem jak go rozumieć



--
Tomek
2009-10-20 16:28

Re: wyliczanie dochodu KPiR

SDD

Użytkownik "Tomek" napisał w wiadomości
news:op.u13pxvznl60ql1@tmr...
Dnia 20-10-2009 o 15:30:43 SDD napisał(a):

>Art. 44 ust. 2 updof, ale chwilowo nie wiem jak go rozumieć

Czyli tak jak mi sie wydawalo - ten artykul dotyczy ustalania dochodu na
potrzeby ZALICZEK.
Co do samej idei remanentu odsyla on do 24 ust. 2, ktory dotyczy dochodu
rocznego i tam jest mowa tylko o poczatkowym i koncowym. Na remanenty
srodroczne artykul ten jest slepy :)

Pozdrawiam
SDD

1 | 2
Podobne dyskusje
2006-01-17 19:32

odliczenia od dochodu

odliczenia od dochodu
Co zalicza sie do "wydatkow na cele rehabilitacyjne oraz wydatkow zwiazanych z ulatwieniem wykonywania czynnosci zyciowych " czy te wydatki moga odliczyc wszyscy z I grupa inwalidzka? czy na te wydatki nalezy miec rachunki? (maz byl dowozony na che...
2006-07-19 18:45

obliczanie dochodu

obliczanie dochodu
Może ktoś wie gdzie można znaleźć jakiś akt prawny regulujący w jaki sposób oblicza się dochód z działalności opodatkowanej w formie karty podatkowej . Dochód taki trzeba zadeklarować przy ubieganiu się o zasiłek rodzinny. W zeszłym roku było to proste...
2007-01-29 21:17

us a brak dochodu

us a brak dochodu
Witam, Co mam zrobić w momencie gdy w danym miesiącu nie osiągnąłęm dochodu. Poinformować o tym US, czy jak?? -- Pozdr! tede...
2007-02-01 15:54

Prawidłowe wyliczanie Vat-u na fakturze sprzedaży

Prawidłowe wyliczanie Vat-u na fakturze sprzedaży
Witam. Mam pytanie: Jak prawidłowo należy wyliczyć vat na fakturze sprzedaży ? Czy prawidłowo jest wyliczać Vat do każdej pozycji faktury i sumować Vat z pozycji w podsumowaniu faktury czy wyliczać vat od podsumowania wartosci netto razy stawkę va...
2007-02-02 11:24

Wykazanie dochodu w US

Wykazanie dochodu w US
Witam, Chce zapytac jak wyglada sprawa wykazania dochodu w US gdy sie zapyta. Kupilem wraz z zona mieszkanie, jak domniemuje po podpisaniu aktu US zapyta nas skad mielismy na to pieniadze. 80% kasy bylo z kredytu reszta nasza. Pokrycie w pitach n...
2007-03-15 08:21

Wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy

Wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy
Witam! Mam dwa pytania dotyczące wyliczania zaliczki na podatek dochodowy, otóż w roku 2006 od stycznia do listopada nie osiągałem dochodu powyżej kwoty wolnej od podatku. W grudniu miałem 6000 zł dochodu i od tego powinienem zapłacić podatek docho...
2007-03-15 09:06

Wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy

Wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy
Witam! Mam dwa pytania dotyczące wyliczania zaliczki na podatek dochodowy, otóż w roku 2006 od stycznia do listopada nie osiągałem dochodu powyżej kwoty wolnej od podatku. W grudniu miałem 6000 zł dochodu i od tego powinienem zapłacić podatek dochodow...
2007-04-18 22:12

Kasa fiskalna i wyliczanie obrotu

Kasa fiskalna i wyliczanie obrotu
Witam! Prowadzę DG i na razie nie miałem obowiązku wprowadzania kasy fiskalnej. Tak sobie teraz czytam ustawę i rozporządzenia i chciałbym aby ktoś mi potwierdził moją interpretację. Moja działalność opiera się głównie na świadczeniu usług dostępu d...
2008-01-03 13:39

Podatek od dochodu

Podatek od dochodu
witam Pracuje na etacie panstwowym i dorywczo sprzedaje uzywane rzeczy na Allegro. Z tej sprzedazy osiagam sredni dochod miesieczny w skali roku okolo 400 zł. Czy od tego trzeba placic podatek jesli tak to czy moge to zrobic nie majac zarejstrowa...
2009-06-16 15:04

wyliczanie rabatu

wyliczanie rabatu
Witam, Mam cenę jednostkową 36 zł po rabacie 14% ile to jest? 31,50 czy 30,96? 31,50 +14% = 36 ? czy 36,00 - 14% = 30,96 ? ...
Reklama

Masz firmę budowlaną?

Mamy dla Ciebie największą bazę zleceń!

Dostęp już od 40 zł za miesiąc a zarobki od 200 tys. do kilku milionów złotych. więcej »