Na skróty

Money.pl

Grupy dyskusyjne

PIT razem czy osobno?

Grupy dyskusyjne
PIT razem czy osobno?
poprzedni wątek | następny wątek pl.soc.prawo.podatki
2010-02-24 16:39

PIT razem czy osobno?

Palik
Żona nie pracuje ,ja mam średni zarobek. Nie mamy "odliczeń"

-Czy jest jakaś różnica finansowa w przypadku składania PITów osobno, bądz
razem?

Palik

2010-02-24 16:48

Re: PIT razem czy osobno?

SDD

Użytkownik "Palik" napisał w wiadomości
news:hm3h7l$ugf$1@news.dialog.net.pl...
> Żona nie pracuje ,ja mam średni zarobek. Nie mamy "odliczeń"
>
> -Czy jest jakaś różnica finansowa w przypadku składania PITów osobno, bądz
> razem?

Tak. 500 zl (z "groszami") wynikajacych z "kwoty wolnej".

Pozdrawiam
SDD

2010-02-24 17:47

Re: PIT razem czy osobno?

witek
Palik wrote:
> Żona nie pracuje ,ja mam średni zarobek. Nie mamy "odliczeń"
>
> -Czy jest jakaś różnica finansowa w przypadku składania PITów osobno, bądz
> razem?
>
razem wyjdzie lepiej.
zreszta sciagnij sobie dowolny programik do pitow, zrob tak i tak i
bedziesz wiedzial co do grosza co lepiej.
2010-02-25 13:42

Re: PIT razem czy osobno?

Dominik & Co
SDD rzecze:

> Tak. 500 zl (z "groszami") wynikajacych z "kwoty wolnej".

Ze sporymi "groszami" :-) 556,02 zł dokładnie.

--
Dominik (& kąpany)
"Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie zabrać." (S.J. Lec)
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy w oparciu o Art. 54 Konstytucji RP
1
Podobne dyskusje
2006-01-02 21:10

razem czy osobnoa Pit 2005

razem czy osobnoa Pit 2005
Proszę o radę jak winni sie rozliczyć małżonkowie. Zona od I do X pracowała na umowę o pracy, a od XI do XII działalnośc na ryczałcie. Mąż cały rok działalnośc na ryczałcie, ale dodatkowo od I do X umowa zlecenie. Czy z dochodów uzyskanych przaz żon...
2006-02-17 15:01

Zawieszona dzialalnosc PIT-36 czy PIT-37

Zawieszona dzialalnosc PIT-36 czy PIT-37
Witajcie! Przez caly 2005 rok dzialalnosc byla zawieszona. Wobec tego mam wypelnic PIT-36 czy PIT-37? ...
2006-02-17 17:13

Sam PIT-36 czy PIT-36 i PIT-37 razem?

Sam PIT-36 czy PIT-36 i PIT-37 razem?
Witam, W pazdzierniku 2005 roku roku otworzylem DG. Czy dochody z tytulu Umow - Zlecen, uzyskane przed data rozpoczecia Dzialalnosci moge wpisac razem z dochodami z DG w PIT-36? Czy tez musze skladac osobno PIT-36 dla dchodow z DG i PIT-37 dla doc...
2006-07-10 09:50

rozliczenie podatku dochodowego: razem czy osobno?

rozliczenie podatku dochodowego: razem czy osobno?
Witam, Wiem, ze goraczka rozliczen za 2005 rok juz sie skonczyla, ale mam prosbe, bo google mnie jakos dzis nie lubi. Czy ktos podrzuci link do kalkulatora, w ktorym wpisuje sie pensje zony i meza, a on oblicza podatek za rok przy rozliczeniu wsp...
2006-09-22 19:05

Zakup zestawu na FV i sprzedaz osobno

Zakup zestawu na FV i sprzedaz osobno
Witam! Zakupilem w hurtowni zestaw komputerowy na ktory sklada sie komputer, monitor i drukarka. Calosc widnieje na FV jako jedna pozycja. Czy moge sprzedac te rzeczy jako osobne pozycje na FV jednemu klientowi? Ja do FV dostalem rozpiske ze zesta...
2007-03-03 13:49

Co wypelnic: PIT-38 + PIT-X czy PIT-36 + PIT-ZG

Co wypelnic: PIT-38 + PIT-X czy PIT-36 + PIT-ZG
Witam, Mam nastepujace watpliwosci: Latem dostalem dywidende od zagranicznych akcji, natomiast jesienia dostalem pieniadze pochodzace ze sprzedazy "Preferential Subscription Rights" - nie wnikajmy dokladnie co to jest, w kazdym razie jest to trakt...
2007-03-24 08:18

6% darowizny razem czy osobno

6% darowizny razem czy osobno
moja zona wpłaciła na NGO kwotę -czy teraz we wspólnym rozliczeniu granica 6% dotyczy wspólnego dochodu czy tylko dochodu żony ? ===opix===...
2007-10-10 21:55

Rozliczenie PIT za 2007 razem

Rozliczenie PIT za 2007 razem
bedzie mozliwe?...
2008-04-23 11:36

PIT-37, PIT-38, wpłacić różnicę, czy całośc?

PIT-37, PIT-38, wpłacić różnicę, czy całośc?
Witam, Z PIT-37 wychodzi mi nadpłata X złotych. Z PIT-38 mam do zapłaty Y złotych. Kwota Y jest wyższa niż X. Mam zapłacić kwotę Y - X (wtedy urząd nie musi mi nic zwracać), czy też zapłacić kwotę Y i czekać na zwrot kwoty X? Z góry dziękuj...
2009-03-25 11:00

jak sprzedac element zestawu osobno

jak sprzedac element zestawu osobno
Witam, Handluje sprzetem elektronicznym i ostatnio zakupilem u dystrybutora zestaw (komputer + monitor), ktorego klient koncowy nie chcial w calosci, a tylko jego jeden element (komputer). Jak moge sprzedac mu ten komputer, skoro na fakturze od dy...